Wole oko z blachodachówki z posypką

Wole oko to nietypowa odmiana lukarny o półowalnym kształcie, którą wyróżnia płynne przejście pomiędzy płaszczyzną dachu a wypukłością okna. Ten piękny element dachu znany jest od dawna a dziś zyskuje coraz to nowych zwolenników.
‹‹‹ poprzednia93949596979899100101102103następna ›››

Cykliczny przegląd dachu

Przegląd
Chcąc utrzymywać dach w dobrym stanie technicznym, należy wykonywać cykliczne przeglądy. Jesień to dobry moment, żeby sprawdzić stan połaci oraz systemu rynnowego. Na co zwrócić uwagę, dokonując takiego przeglądu?

Velux przypomina: Ostatni dzwonek na wymianę okien przed zimą

Przegląd techniczny
Jeśli planujemy wymianę okien to warto zrobić to jeszcze przed zimą - nowe okna na pewno lepiej ochronią dom przed stratami ciepła. Mogą być również źródłem darmowej energii cieplnej ze słońca, co w dużym stopniu zależy od powierzchni szyby.

Betonowa dachówka Bałtycka marki Braas

Przegląd techniczny
Z punktu widzenia inwestora trzy cechy dachówki można uznać za najważniejsze: trwałość, odporność na warunki atmosferyczne, a także estetyczny wygląd. Wszystkie z wymienionych cech to atrybuty betonowej dachówki Bałtyckiej Braas.

Zabezpieczenie dachu - o czym warto pomyśleć przed zimą?

Przegląd
W ciągu całego roku, ale zwłaszcza przed sezonem zimowym, warto przyglądać się, regularnie sprawdzać i konserwować wszystkie elementy dachu. W pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na miejsca szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych.

Dekarskie prace remontowe przed zimą z produktami firmy Den Braven

Przegląd techniczny
Jesień to niewątpliwie ostatni dzwonek na rozpoczęcie niezbędnych, dekarskich prac remontowych. Szereg profesjonalnych produktów firmy Den Braven przeznaczonych do renowacji pokryć dachowych nie tylko usprawni proces wykonywania poszczególnych napraw, ale zagwarantuje również trwałą i niezawodną ochronę do...

Eternit, czyli płytki azbestowo-cementowe

Branża
Do jednych z najstarszych niepalnych pokryć dachowych zalicza się pokrycie z łupku. Jego wydobywanie i obrabianie znacznie uprościło pojawienie się maszyny parowej oraz wprowadzenie w 1944 r. przycinania płytek łupkowych według szablonu, początkowo ręcznie, a potem mechanicznie. Na d...

‹‹‹ poprzednia93949596979899100101102103następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Wilgoć w dachu, cz. 3

Przegroda dachowa z izolacją termiczną oddziela stabilne termiczne wnętrze budynku od zmiennych warunków pogodowych. W środku utrzymujemy temperaturę około 20°C, gdy na zewnątrz panuje upał lub mróz, deszcz i słoty czy słońce i skwar, ciepły dzień lub chłodna noc. Na zewnątrz zmienia się i temperatura, i wilgotność, i ciśnienie. Ale czy wnętrze jest do końca stabilne? Czytaj więcej