Strona główna | Branża
‹‹‹ poprzednia4546474849505152535455następna ›››

Cykl spotkań poświęconych architekturze

Branża
Czy dobra architektura może być ekonomiczna? Dachy i Fasady - to nowy cykl spotkań, które odbędą się w Olsztynie, Szczecinie, Poznaniu, Opolu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi.

SuperDEKARSKA. misja zakończona sukcesem

Branża
25 stycznia w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala SuperDEKARZ 2012, będąca ukoronowaniem corocznych zmagań o tytuł najlepszego dekarza w regionie i kraju. To już czwarta Gala, na której spotyka się stu najlepszych SuperDEKARZY, by w uroczystej atmosferze podsumować rok. 

DAFA na fali sukcesu. III edycja konferencji DAchy i FAsady

Branża
Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA zorganizowało po raz trzeci własną konferencję naukowo-techniczną w dn. 31 stycznia w ramach MTP Budma 2013. Jej tematem przewodnim były: „DAchy i FAsady – technologie i wykonawstwo bez wad”.

Wzory na dachach z dachówki karpiówki

Branża
Dachówki ceramiczne znane i stosowane w Europie początkowo występowały tylko na stromych dachach kościołów, zwłaszcza gotyckich katedr, klasztorów i reprezentacyjnych budowli świeckich. W XI wieku pojawił się najpierw we Francji, a potem w Europie środkowej i północnej nowy typ dachówki płask...

VELUX poszerza ofertę okien do płaskiego dachu

Branża
Obecnie VELUX ma szeroką gamę okien do płaskiego dachu, uzupełnioną m.in. o okno wyłazowe i oddymiające. Szeroka gama rozmiarów, wariantów oraz akcesoriów sprawia, że oferta VELUX jest kompleksowym rozwiązaniem dostępnym na rynku, które pozwala doświetlić ostatnią kondygnację domu.

Zjazd Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli

Branża
Polska Federacja Dekarzy, Blacharzy i Cieśli po raz kolejny organizuje spotkanie swoich członków i sympatyków. Odbędzie się ono w dniach 7-10 marca 2013 r. w Chyrowej.

Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Budowlanych

Branża
"Szkolnictwo zawodowe po reformie - nowe zadania i kierunki działań. Współpraca edukacji z przemysłem" - pod takim hasłem zorganizowano czterodniowe obrady (3-6 stycznia 2013 r.), które odbywały się w centrum konferencyjnym FAKRO w hotelu Activa w Muszynie.

Prawo zamówień publicznych - środki ochrony prawnej

Branża
Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2010 r., nr 113, poz. 759 ze zm.) zwaną dalej: „ustawą Pzp”, środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał on ...

Triflex na targach Budma 2013

Branża
W dniach od 29 stycznia do 1 lutego na targach BUDMA 2013 w Poznaniu Triflex GmbH & Co. KG (hala 7A, stanowisko 19) zaprezentuje perfekcyjnie dopracowane rozwiązanie systemowe do uszczelniania detali. Ekspert w zakresie systemów uszczelniających stworzył platformę komunikacyjną dla projektantó...

Dźwignice i ich dozór techniczny w praktyce dekarskiej

Branża
Popularne wciągarki dekarskie, żurawie, dźwigi – czy wymagają dozoru technicznego? Jeśli tak, to w jakiej formie? Czy każdy może obsługiwać takie urządzenia? Odpowiedzi na te pytania podaje poniższy artykuł autorstwa specjalisty z Urzędu Dozoru Technicznego.

‹‹‹ poprzednia4546474849505152535455następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Prace remontowe przyczyną potencjalnych utrudnień eksploatacyjnych

W artykule przedstawiono opis prac remontowych dachu stromego z pokryciem z dachówki ceramicznej. Sposób wykonania tych prac może być przyczyną potencjalnych utrudnień eksploatacyjnych, będących następstwem zarówno przecieków, jak również problemów związanych z brakiem możliwości zapewnienia właściwego dostępu do połaci dachowej w celu prowadzenia prac konserwacyjnych. W pracy poddano analizie wpływ zastosowanych rozwiązań wykonawczych na zakres potencjalnych problemów związanych z użytkowaniem dachu. Zaproponowano koncepcje rozwiązań mających za zadanie usunięcie uciążliwości eksploatacyjnych. Czytaj więcej