Strona główna | Porady eksperta normy i przepisy
‹‹‹ poprzednia123456789następna ›››

Z teczki biegłego, cz. 17

Technika
Przy montażu pokrycia dachowego z pap zgrzewalnych (i wszelkiego rodzaju innych pokryć) obowiązują pewne zasady,  których należy bezwględnie przestrzegać. Podczas montażu opisywanego pokrycia nie została zastosowana żadna z tych zasad.

Fundusze dla firm - jak je pozyskać

Branża
Skąd pieniądze? Nie ma właściciel firmy, który nie zadawałby sobie takiego pytania. Można posiłkować się oszczędnościami, wziąć kredyt, samochód czy maszyny wziąć w leasing. Można tez jednak wspomóc się dotacjami z Unii Europejskiej. Zasady ich przyznawania są jednak dosyć skomplikowane, a trzeba ...

Z teczki biegłego, cz. 16

Technika
Kolejny opis z dobrze znanego cyklu. Tym razem Autor opisuje dach z blachy trapezowej. Błędy tu popełnione mogły spowodować prawdziwą katastrofę – zamontowana na zaciekającym kominie skrzynka elektryczna była narażona nie tyle na zawilgocenie, co wręcz zalanie wodą.

Dach bez dopuszczenia do użytkowania

Technika
Ekspertyza dachu wykonana przez rzeczoznawcę. Popełniono tu błędy w konstrukcji dachu, pod pokryciem i na nim. Wady konstrukcyjne były tak poważne, że mogły spowodować nawet zawalenie się dachu. Budynek nie został dopuszczony do użytkowania, zanim nieprawidłowości nie zostały usunięte.

Standardy Stowarzyszenia DAFA

Branża
Stowarzyszenie DAFA konsekwentnie realizuje swój program związany z podniesieniem kultury projektowo-wykonawczej w Polsce. Potwierdza to prężna działalność wydawnicza kolejnych standardów technicznych, opracowanych przez Stowarzyszenie. Najnowsze tytuły zaprezentowane zostały po raz pierwszy na targach Budma ...

Z teczki biegłego, cz. 12

Technika
Prosty dach, trochę papy, dwa kominy. Niejeden powie – nic łatwiejszego. No to przyjrzyjmy się, jak zrobił to pewien „fachowiec”.

Branża patrzy sceptycznie

Branża
Menedżerowie związani z branżą budowlaną dość sceptycznie oceniają wpływ wprowadzenia świadectw energetycznych na rozwój rynku materiałów do termoizolacji budynków – wynika z pierwszego badania Swisspor BudIndex przeprowadzonego w lipcu 2008 roku*).

Świadectwa energetyczne - czekanie w blokach

Branża
Decydujące dla powodzenia procesu certyfikacji energetycznej budynków jest wykształcenie się profesjonalnego rynku usług związanego z wydawaniem certyfikatów oraz obsługą inwestycji energooszczędnych.

Wdrażanie dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków

Branża
Około trzech lat zajęło formalne wdrożenie do polskiego systemu prawnego Dyrektywy 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Nie odbywało się to w sposób ciągły, ale skokami, z wieloma zmianami koncepcji.

Świadectwa energetyczne budynków - oczekiwania i obawy

Branża
Perypetie i zamieszanie związane z wdrażaniem w Polsce Dyrektywy 2002/91/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 16 grudnia 2002 r. dotyczącej jakości energetycznej budynków paradoksalnie przyczyniły się do szerokiego rozpowszechnienia jednego z zadań wynikających z tej Dyrektywy, a mianowicie certyfikacji...

‹‹‹ poprzednia123456789następna ›››