Strona główna | Przegląd technicznySzkło piankowe

Szkło piankowe

Szkło spienione Foamglas® produkuje się z materiałów nieorganicznych – szkła i węgla. Jest ono całkowicie wodoszczelne, nie absorbuje żadnych cieczy.

Nie przepuszcza też żadnych gazów, włącznie z para wodną, gdyż jego komórki są hermetycznie zamknięte. Zamknięta i nieorganiczn struktura szkła piankowego jest odporna na działanie gryzoni, szkodników, grzybów i pleśni.

Szkło piankowe Foamglas® charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością na ściskanie. Nawet przy zastosowaniu współczynnik bezpieczeństwa 2,5–3,0 wytrzymałość materiału jest wystarczająca do stworzenia warstwy izolacyjnej i cieplnej o nośności spełniającej wymagania nadzwyczaj obciążonej konstrukcji.


Szkło piankowe Foamglas® jest praktycznie nieściśliwe, dzięki czemu w znaczący sposób zmniejsza to grubość i zbrojenie pozostałych warstw, redukując w ten sposób wagę i cenę konstrukcji. Równocześnie współczynnik sprężystości materiału jest 1000 razy większy niż wytrzymałość materiału. Przez cały okres użytkowania szkło nie zmienia swoich rozmiarów oraz kształtu, cieplna rozszerzalność objętościowa jest porównywalna z betonem i stalą.

Szkło piankowe można stosować do izolacji obciążanych dachów wszystkich typów (tarasy i dachy przewidziane dla ruchu pieszego, parkingi na dachach, lądowiska na dachach, dachy zielone), do izolacji cieplnej podłóg, fundamentów, lodowisk, chłodni itp

Źródło: Dachy, nr 11 (155) 2012
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dach szczelny w każdym narożniku

Uszczelnianie narożników papami bitumicznymi wykonuje się z wykorzystaniem kształtek. Znakomicie nadają się do tego papy samoprzylepne, ponieważ umożliwiają szybką i dokładną pracę. Pracę ułatwia też przygotowanie odpowiednich szablonów. Czytaj więcej
OSTATNIO DODANE PRZETARGI
Zamawiający Przedmiot zamówienia
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów Opróżnianie koszy ulicznych oraz koszy na odchody zwierzęce ustawionych wzdłuż dróg gminnych Dzielnicy Ursynów.

Komenda Wojewódzka Policji Sukcesywne dostawy węgla i koksu na potrzeby KWP w Olsztynie i jednostek Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Urząd Miejski w Ciechanowcu Remont i adaptacja pomieszczeń budynku szkoły podstawowej na Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu.

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu więcej

Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie więcej