Strona główna | Przegląd
‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››

Zmiany w przepisach budowlanych. Nowe domy będą miały grubsze ściany i cieplejsze okna

Przegląd
Początek nowego roku przyniósł w Polsce nie tylko rekordowe mrozy i stężenie smogu w miastach, ale też istotne zmiany w przepisach budowlanych. Zgodnie z nowymi Warunkami Technicznymi, będziemy budować jeszcze cieplej i bardziej energooszczędnie. Dotyczy to zarówno ścian i dachów, jak też okien i drzwi. Pl...

Festool zaprasza na Budmę

Przegląd
Firma Festool zaprasza na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 7-10.02.2017 w Poznaniu. Festool będzie obecny w hali 3A na stoisku 103. Warto też odwiedzić “Strefę parkietów", zorganizowaną przez SPP.

Pierwsza na rynku wentylacja z rekuperatorem do okien dachowych

Przegląd
Firma Velux w styczniu br. wprowadza do oferty nowy, zaawansowany technologiczne i energooszczędny produkt do okien dachowych – naokienną wentylację Velux z rekuperatorem. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

Projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy - Konferencja Stowarzyszenia DAFA

Przegląd
Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA zaprasza na VI Konferencję Naukowo-Techniczną pt. DAchy i FAsady – Projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy.

Seminarium o dachach płaskich

Przegląd
Nasz długoletni autor, certyfikowanyniemiecki rzeczoznawca Jürgen Lech zaprasza na swoje seminarium. Odbędzie się ono 2 marca 2017 r. w Oberhausen (Niemcy) i niestety aby wziąć w nim udział, trzeba znać język niemiecki. Tematem seminarium będą oczywiście dachy płaskie (Jürgen Lech zamie...

Godło Producent Materiałów Budowlanych Roku 2016 dla Creaton Polska

Przegląd
Decyzją Kapituły Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej firma Creaton Polska została wyróżniona w 6. edycji Ogólnopolskiego Programu Budowlanego Roku 2016, zdobywając licencję i Godło „Producent Materiałów Budowlanych Roku 2016”.

Velux partnerem Netatmo w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w inteligentnym domu

Przegląd
Podczas styczniowych targów elektroniki konsumenckiej w Las Vegas, Grupa Velux ogłosiła nawiązanie partnerstwa z Netatmo, firmą oferującą rewolucyjne rozwiązania w branży domów jednorodzinnych.

Isover zapewnia ciepło podopiecznym Centrum Opieki Wyręczającej

Przegląd
15 grudnia 2016 r. w Krakowie otwarto pierwsze w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej.  W realizacji inwestycji wykorzystano materiały izolacyjne marki Isover.

Planujesz budowę w 2017 r.? Najpierw zaktualizuj projekt domu

Przegląd
Budowę domu najlepiej rozpocząć wiosną. Dlatego też nowe inwestycje najczęściej planuje się pod koniec roku. Kto działa zgodnie z tym schematem, powinien pamiętać, aby zaktualizować projekt swojego domu.

Rockwool: nagrody dla systemu Rocktect i dla rozwiązania do dachów płaskich

Przegląd
Nagrody w konkursie TOPBuilder otrzymały: rozwiązanie Rockwool do dachów płaskich z wykorzystaniem płyt ze skalnej wełny Hardrock Max i system aktywnej paroizolacji Rocktect.

‹‹‹ poprzednia123456789101112następna ›››