Badania rynku Galeco

Galeco przeprowadziła badanie rynku wśród bezpośrednich odbiorców swojej oferty – dekarzy. Jego celem było poznanie opinii o najpopularniejszym systemie orynnowania wykonanym z PVC, a także pomoc w ocenie, jak sprawdza się on w ich pracy. Wyniki sondy okazały się bardziej niż zadowalające.

Fot. Galeco
Najlepiej znanym systemem orynnowania w ofercie firmy wśród wszystkich pytanych dekarzy okazał się Galeco PVC. Większość respondentów poleca go inwestorom budów ze względu na wysoką jakość wykonania i montażu. Badani uplasowali ten system w pierwszej trójce producentów orynnowania na rynku.
Wśród zalet wymieniali m.in. kompletność rozwiązań, czyli system złączek pozwalających rynnie na odpowiednią pracę przy zmianie temperatury i nieproblematyczny montaż. Taka ocena bardzo nas cieszy – mówi Anna Góral, specjalista ds. marketingu w Galeco. – Dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty spełniały wymagania wszystkich użytkowników. Dlatego będziemy wciąż doskonalić naszą ofertę, bo tak dobra rekomendacja każe nam nieustannie pracować nad naszym portfolio i tym samym utrzymać się w pierwszej trójce najważniejszych graczy na rynku.
Potwierdzeniem tych opinii są wyniki drugiej części badania. Zapytani o ostatni kontakt z produktami marki Galeco, respondenci w większości odpowiedzieli, że montowali systemy orynnowania w ciągu ostatniego kwartału, z czego trzy osoby pracowały z nim w tygodniu poprzedzającym badanie. Potwierdza to, że Galeco PVC to znany i często wybierany produkt przez dekarzy, chwalony za niezawodność i polecany aż przez 89% użytkowników. Jedynie 11% miało zastrzeżenia, ale i tak obok tak niskiej liczby firma nie przeszła obojętnie i wzięła do serca wszelkie uwagi. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby rynku – mówi Anna Góral z Galeco – Jeśli tylko pojawiają się jakieś uwagi lub negatywne zastrzeżenia ze strony klientów co do naszych produktów, reagujemy od razu.
Galeco uważnie słucha napływających z rynku opinii o jej produktach. Wyniki przeprowadzonego badania są dla niej bardzo ważne, dlatego natychmiast po ich otrzymaniu zaczęła pracować nad ulepszeniem swojego portfolio i związanych z jego promocją działań. Pierwszym krokiem było położenie przez firmę większego nacisku na zwiększanie świadomości dekarzy, inwestorów i hurtowników na temat używanych przez nich produktów i wiedzy o innych dostępnych na rynku. W ramach tych działań znalazły się m.in.: materiały edukacyjne w postaci katalogów informacyjnych i pakiet assistance – gwarancja dostarczenia brakujących części w ciągu 24 godzin od chwili kupna produktu. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak organizacja szkoleń i osobistych spotkań przedstawicieli firmy z jej bezpośrednimi klientami.
Źródło: Dachy, nr 9 (201) 2016
Data publikacji: 2016-10-21
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
IFD Fakro Ski World Cup
WA-BiS "Fair Play"
...i WA-BiS na targach Batimat 2009
Tyvek i Energain pod Mount Everest
Budmat Diamentem
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania