Dotacja Fundacji Pracowniczej Velux na miejski plac w Namysłowie
11 października br. Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa, odebrał od pracowników fabryki Velux przy ul. Oleśnickiej symboliczny czek na kwotę ok. 85 tys. zł. Pieniądze, które przekaże Fundacja Pracownicza firmy pozwolą na stworzenie nowego miejsca spotkań mieszkańców Namysłowa.

W 2016 roku przypada 75-lecie firmy Velux. Z tej okazji Fundacja Pracownicza postanowiła przyznać w całej Europie kilka okolicznościowych grantów na rzecz lokalnych społeczności. Wśród wybranych inicjatyw znalazł się projekt zgłoszony przez miasto Namysłów. Przyznana dotacja to 20 tys. euro, co w przeliczeniu jest kwotą około 85 tys. złotych.

Burmistrz Julian Kruszyński odbiera czek z rąk dyr. fabryki Velux, Jorgena M. Laursena
Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rewitalizacji zieleni i budowy placu zabaw u zbiegu ulic Stanisława Dubois, Bolesława Chrobrego i 3 Maja. Plac, który przejdzie metamorfozę jest zlokalizowany w pobliżu murów obronnych i browaru. Szczególnie cieszy mnie fakt, że to dzięki współpracy z firmą Velux zagospodarujemy jedno z centralnych miejsc w Namysłowie. Jest to miejsce wyjątkowe, położone pośród zabytkowej architektury, mające także swój wymiar symboliczny. Znajdował się tu - wyburzony w 1962 roku - kościół ewangelicki św. Andrzeja. Projekt, który przedłożyliśmy, a który zdecydowała się wesprzeć Fundacja Pracownicza firmy, zakłada upamiętnienie tego faktu. Jednak zależy nam również na tym, by miejsce to żyło radością dzieci, które będą je odwiedzać wraz ze swoimi opiekunami. Tym samym jest to świetne przypieczętowanie więzi Namysłowa z marką Velux, co przekłada się na zaangażowanie firmy na rzecz środowiska lokalnego – powiedział Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa.

Od lewej; burmistrz Julian Kruszyński, zastępca burmistrza Rafał Nowowiejski, dyrektor fabryki Velux Jorgen M. Laursen, kierownik produkcji w fabryce Velux Krystian Żurek
Trwa opracowanie finalnego planu zakresu robót. Plac jest pod opieką Opolskiego Konserwatora Zabytków. Rewitalizacja rozpocznie się na wiosnę. W inicjatywę włączą się również bezpośrednio pracownicy fabryki Velux, którzy będą porządkować teren i sadzić rośliny. W planach jest posadzenie nowych krzewów, postawienie ławek, usypanie ścieżek i budowa placu zabaw w klimacie historycznym (kształt zamku). Koncepcja zakłada obsadzenie skweru czerwonymi berberysami zgodnie z obrysem murów dawnego kościoła, co nada temu miejscu wyjątkowego charakteru.


Dzisiaj plac nie wygląda zbyt okazale, ale już niedługo się to zmieni
Jestem bardzo zadowolony, że to pomysł miasta Namysłowa został doceniony przez Fundację Pracowniczą. Cieszymy się również, że możemy wnieść trwały wkład w życie namysłowian. Liczymy, że również nasi pracownicy aktywnie zaangażują się w tę akcję społeczną i pomogą zrewitalizować obiekt, a później będą go często odwiedzać – powiedział dyr. fabryki w Namysłowie J?rgen M. Laursen.
Firmę Velux tworzy zespół ludzi, którzy mają bezpośredni wpływ na jej rozwój. Każdy pracownik jest wyjątkowy i zasługuje na szczególne traktowanie. Właśnie dlatego w 1991 roku powstała Fundacja Pracownicza, której celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz członków zespołu. Fundacja pomaga pracownikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji (np. ciężka choroba, rehabilitacja, trudności z pokryciem kosztów wykształcenia dzieci itp.). O wsparcie może ubiegać się również najbliższa rodzina pracowników fabryki. Fundacja pracownicza regularnie wspiera również najbliższe środowisko pracowników: szkoły, przedszkola, szpitale i inne organizacje, z których korzystają oni i ich rodziny. Ostatnio wsparcie otrzymały straż pożarna, przedszkole nr 1, 4 i 5, szkoła specjalna, dom dziecka, szkoła podstawowa nr 4, Środowiskowy Hufiec Pracy.

Pracownicy fabryki Velux w Namysłowie z burmistrzem Namysłowa
Fabryka okien i kołnierzy aluminiowych w Namysłowie powstała w 2003 roku, obecnie zatrudnia ponad 800 osób, a jej powierzchnia – blisko 70 tysięcy metrów kwadratowych zajmuje obszar kilkunastu boisk piłkarskich. Zakład w Namysłowie jest cenionym miejscem pracy, otrzymała I miejsce w konkursie „Organizator Pracy Bezpiecznej" od Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Fabryka otrzymała także tytuł „wiodącego przedsiębiorstwa we wdrażaniu procesów ciągłego doskonalenia” podczas Międzynarodowego Kongresu Gemba Kaizen. W Namysłowie znajduje się również centrum dystrybucji Grupy Velux na rynek polski i europejski.
Źródło: Velux
Data publikacji: 2016-10-12
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
IFD Fakro Ski World Cup
WA-BiS "Fair Play"
...i WA-BiS na targach Batimat 2009
Tyvek i Energain pod Mount Everest
Budmat Diamentem
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania