Nagroda dla CEMEX Polska
Firma CEMEX Polska otrzymała prestiżową nagrodę za przyczynianie się do wzrostu zatrudnienia i rozwoju gospodarczego Polski.
Wyróżnienie jest przyznawane w ramach konkursu Emerging Market Champions, organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Nagrodę wręczono 29 września br. w Sopocie, w trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei.

Ideą konkursu jest honorowanie polskich przedsiębiorstw, które z sukcesem dokonują ekspansji na zagranicznych rynkach oraz podmiotów energicznie inwestujących w Polsce i przyczyniających się do likwidacji bezrobocia oraz stymulujących rozwój gospodarczy kraju.
CEMEX Polska został nagrodzony w ramach kategorii „Zagraniczne inwestycje w Polsce”, w której oceniana jest między innymi skala inwestycji w Polsce oraz liczba miejsc pracy stworzonych na terenie kraju. Firma działa na polskim rynku od 2005 roku i aktualnie zatrudnia blisko 1200 osób w swoich dwóch zakładach cementowych, 42 wytwórniach betonu, siedmiu kopalniach kruszyw oraz biurze w Warszawie. Przez 11 lat działalności w Polsce CEMEX Polska stał się jednym z czołowych producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw w Polsce. Dostarczane na potrzeby budownictwa materiały i świadczone na najwyższym poziomie usługi sprawiły, że firma stała się zaufanym partnerem przy realizacji wielu inwestycji o krajowym znaczeniu. W naszej działalności przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa i higieny pracy, gdzie jesteśmy jednym z liderów w przemyśle, w tym zdobywcą I miejsca w polskiej edycji Europejskiego Konkursu Dobrych Praktyk BHP. Jesteśmy też liderem w przemyśle w zakresie zrównoważonego rozwoju, którego elementami jest m.in. produkowanie w sposób zrównoważony (przykładem takiej produkcji jest ponad 80% udział paliw alternatywnych w Cementowni Chełm, które zastąpiły węgiel). Prowadzimy otwarty i regularny dialog z lokalnymi społecznościami wokół naszych głównych zakładów, starając się wspólnie omawiać i rozwiązywać zaistniałe problemy. Poprzez naszą Fundację CEMEX Budujemy Przyszłość regularnie i systemowo wspieramy lokalne inicjatywy i NGOsy - powiedział Włodzimierz Chołuj, Członek Zarządu CEMEX Polska ds. Prawnych i Ochrony Środowiska podczas odbierania nagrody. Zgłoszenia konkursowe pochodzą od Rady Ekspertów, zrzeszającej osoby z różnych środowisk, istotnych dla życia publicznego i gospodarczego w Polsce, m.in.: byłych i obecnych ministrów, prezydentów miast, rektorów uczelni wyższych, ambasadorów państw z emerging markets w Polsce, przedstawicieli izb gospodarczych i mediów. Zwycięzców wyłania kapituła konkursu. Warunkiem zgłoszenia do konkursu jest funkcjonowanie danej firmy przez co najmniej trzy lata na rynku oraz obejmowanie zasięgiem działania obszaru więcej niż jednego kraju.
Tekst i zdjęcie: CEMEX Polska
Data publikacji: 2016-10-07
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
IFD Fakro Ski World Cup
WA-BiS "Fair Play"
...i WA-BiS na targach Batimat 2009
Tyvek i Energain pod Mount Everest
Budmat Diamentem
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania