Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości z Fakro
24–25 kwietnia br. firmę Fakro, czołowego producenta okien dachowych, odwiedziło prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego. Przyjechali do Nowego Sącza zobaczyć, jak globalne firmy funkcjonują „od kuchni”. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości”.

Młodzież, podobnie jak większość społeczeństwa, nie ma pojęcia, jak funkcjonują zaplecza globalnych firm, takich jak np. Fakro
Fot. Fakro
Fakro mocno angażuje się w kształcenie zawodowe młodzieży. Z inicjatywy firmy powstało kilka klas o profilu dekarskim, przedsiębiorstwo zadeklarowało także współpracę przy tworzeniu podstawy programowej oraz kształcenia praktycznego młodzieży w kierunku zawodu montera stolarki budowlanej. Edukacyjne działania Fakro korespondują z ideą projektu. To już piąta edycja programu. Uczniowie mają bardzo dużo teorii w szkole, natomiast szkoła bardzo rzadko spotyka się z prawdziwym biznesem. To sprawia, że młodzi ludzie mają duże problemy z wyborem ścieżki kariery zawodowej. Nasz program ma im to przybliżyć i pomóc podjąć decyzje związane z ich zawodową przyszłością (…) pokazać, że sukces jest możliwy także i tu, w Polsce – tłumaczy Piotr Rogoziński, koordynator programu.
Podczas wizyty w firmie Fakro młodzież miała okazję poznać historię firmy, zobaczyć jak powstają okna dachowe, a także zapoznać się z działalnością Fundacji Pomyśl o Przyszłości, założonej przez prezesa Ryszarda Florka. Cieszymy się, że takie projekty jak Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości są w Polsce realizowane. Młodzież to przyszli wyborcy, pracownicy i konsumenci. Spotkania z realnym biznesem są dla nich informacją, że nie trzeba emigrować, żeby znaleźć dobrą i rozwijającą pracę – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.
Przede wszystkim młodzieży spodobało się, że Fakro to firma nowoczesna. Nie zdawali sobie sprawy, że w Polsce powstają produkty o tak dobrej jakości. Byli pod wrażeniem miejsca pracy, warunków, jakie firma stwarza pracownikom. Z drugiej strony młodzież z uznaniem oceniała dynamikę rozwoju tego przedsiębiorstwa – mówi Piotr Rogoziński.
Projekt Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości doskonale wpisuje się w filozofię firmy Fakro. Zatrudniamy dzisiaj ponad 3000 osób, firma stale się rozwija, wprowadza na rynek kolejne produkty. Wizyta młodzieży w naszej firmie jest świetną okazją do zapoznania się z ofertą Fakro jako przyszłego pracodawcy i nawiązania relacji. Udział w takim programie pomaga kandydatom do pracy zrozumieć zasady jakie rządzą biznesem i dużo łatwiej jest im pracować i angażować się w rozwój firmy – wyjaśnia Halina Podgórny, Dyrektor ds. Personalnych Fakro.
Przy okazji wizyty w Nowym Sączu, młodzież odwiedziła także firmę Newag, specjalizującą się w modernizacji oraz produkcji taboru szynowego.
Źródło: Dachy, nr 5 (209) 2017
Data publikacji: 2017-06-25
CZYTAJ WIĘCEJ
Firma Fakro partnerem projektu koncepcji domów e4
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
IFD Fakro Ski World Cup
WA-BiS "Fair Play"
...i WA-BiS na targach Batimat 2009
Tyvek i Energain pod Mount Everest
Budmat Diamentem
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania