Strona główna | Przegląd technicznySubstrat na dachy zielone

Substrat na dachy zielone

Laboratorium Dachów Zielonych jako jedyna firma na rynku oferuje zintegrowaną wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności związane z dziedziną dachów zielonych.
Teraz, w ramach projektu Specjalistyczne Podłoża Glebowe firma zajęła się także wytwarzaniem substratów na zielone dachy.

Produkcja została podjęta w odpowiedzi na rosnące oczekiwania rynku dachów zielonych w Polsce, który wymaga stosowania produktów coraz bardziej zaawansowanych technicznie. Podłoża glebowe stają się narzędziem zapewniającym realizację śmiałych projektów architektury krajobrazu w przestrzeni miejskiej.

W ofercie producenta znajduje się szeroki wybór substratów dachowych do różnych zastosowań na dachach ekstensywnych i intensywnych oraz podłoża strukturalne, umożliwiające poprawę bytowania drzew rosnących w niesprzyjających warunkach miejskich, szczególnie wzdłuż ulic i dróg.

Oferta obejmuje ponadto składane skrzynki kontrolne i inne elementy odwadniające ze stali nierdzewnej oraz systemy stabilizacji drzew, jak również podbudowy drogowe i kruszywa nasiąkliwe do drenażu.

Wszystkie produkty są wykonywane z wykorzystaniem materiałów naturalnych oraz kruszyw z recyklingu i kompostów. Składy mieszanek są opracowywane z wykorzystaniem wytycznych FLL oraz własnej wiedzy i doświadczenia. Wyroby są badane w wielu ośrodkach krajowych, a także podlegają wewnętrznej kontroli jakości, gwarantując stabilność receptury.

Źródło: Dachy, nr 11 (119) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Zielony dach na stromych połaciach
Zielony dach - nieograniczone możliwości
Zielone dachy. Typowe błędy w projektowaniu i wykonaniu
Dach zielony spadzisty
Pokrycie zielonego dachu spadzistego membraną EPDM
Szczegóły pokrycia folią EPDM zielonego dachu spadzistego
Rekreacja na zielonym dachu spadzistym
Oprzyrządowanie zielonego dachu spadzistego
Substraty dachowe. Wybrane właściwości fizyko-chemiczne podłoży do dachów zielonych i ogrodów dachowych
Zielony dach na Centrum Nauki Kopernik
Błędy na zielonych dachachDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się