Strona główna | TechnikaNowe gonty laminowane

Nowe gonty laminowane

W najbliższej przyszłości coraz większym zainteresowaniem będą cieszyć się gonty dwuwarstwowe, inaczej nazywane laminowanymi. Ich przewagą technologiczną i zaletą jednocześnie jest to, że składają się z dwóch części, dzięki czemu gont jest ciężki, gruby i jednolity – takie połączenie sprawia, że niemożliwe staje się jego podwiewanie przez wiatr. Nie ma tu znaczenia, czy spodnia część gontu jest klejona na całości, czy na bardzo szerokim pasku, bo dobry gont to taki, który wulkanizuje się niemal natychmiast.

Gonty Continent – 9,6 mm grubości, 60 lat gwarancji, 4 kolory

W odróżnieniu od zwykłych gontów, gonty laminowane mają minimalny współczynnik przekrycia dachu wynoszący 2,5. Oznacza to, że w każdym miejscu połaci dachowej pokrytej gontem leżą co najmniej dwie i pół warstwy tego materiału. W połączeniu z postępem technologicznym, atrakcyjną ceną oraz gwarancją wydłużoną do nawet 60 lat (co de facto stanowi gwarancję dożywotnią) okazuje się, że tradycyjne jednowarstwowe gonty stają się coraz mniej popularne i ustępują pola właśnie laminowanym. Zwykłe jednowarstwowe gonty będą zajmowały nisze, czyli będą układane na budynkach gospodarczych i obiektach tzw. małej architektury.

Firma TechnoNICOL Polska Sp. z o.o. od 2015 roku oferuje trzy nowe serie gontów laminowanych, które zaspokoją każdego klienta zarówno pod względem funkcjonalnym, jak również estetycznym i finansowym.


Seria Western to efekt trójwymiaru w klasycznej formie plastra miodu

Trójwarstwowy gont Continent to kolejny krok na drodze do indywidualności i własnego niepowtarzalnego stylu. 9,6 mm grubości, 60 lat gwarancji, cztery kolory – seria ta w niczym nie ustępuje innym rodzajom dachówek pod względem swoich właściwości. Seria Continent wyznacza nowe standardy w budownictwie, gdzie każdy szczegół oddaje charakter jego właściciela.

Gont Western to opatentowany kształt dwuwarstwowego gonta, który nie ma odpowiedników na całym świecie. Wyjątkowy efekt trójwymiaru zawarty w klasycznej formie plastra miodu. 6 mm grubości, 55 lat gwarancji, cztery kolory, gont laminowany na całej powierzchni, co daje 12 mm w każdym miejscu pokrytego tym materiałem dachu, piękne kolory i doskonałe parametry techniczne – jest to seria dla wyjątkowych ludzi lubiących łączyć tradycję z nowoczesnością.


Gonty Ranczo to produkt klasy premium dostępny dla każdego klienta

Gont Ranczo to nowa seria dwuwarstwowego gontu bitumicznego.  Estetyczny produkt oraz doskonała jakość sprawiają, że dwuwarstwowy gont przestaje być marzeniem, a staje się piękną rzeczywistością. 5,4 mm grubości i 35 lat gwarancji. Gont Ranczo to produkt klasy premium, który od teraz jest dostępny dla każdego klienta bez względu na zasobność portfela.

TechnoNICOL Polska sp. z o.o.

Źródło: Dachy, nr 3 (183) 2015

CZYTAJ WIĘCEJ

Rozszerzona oferta laminowanych gontów bitumicznychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się