Strona główna | TechnikaWindy budowlane Emminghaus typ Pionier

Windy budowlane Emminghaus typ Pionier

Firma Emminghaus od ponad czterdziestu lat zajmuje się produkcją wind budowlanych cieszących się wielkim uznaniem na placach budów całej Europy.
Od 2009 roku windy budowlano-dekarskie typu Pionier są dostępne także w Polsce
– działalność rozpoczął bowiem oficjalny przedstawiciel producenta.


Wyciąg HDBK: w wersji złożonej i gotowej do pracy

W ofercie firmy Emminghausen znajduje się pełna gama wind budowlano-dekarskich Pionier, znajdujących zastosowanie na obiektach od 4 do 42 metrów wysokości. Windy posiadają wszystkie wymagane certyfikaty (bezpieczeństwa i jakości).

Dzięki możliwości zastosowania różnego typu wymiennych akcesoriów dołączanych do wózka jezdnego, windy dekarskie Emminghaus można stosować na wielu różnych etapach prac budowlanych.

Jednostkami napędowymi w urządzeniach są silniki spalinowe Honda GX270 i GX340 oraz silniki elektryczne. Oparcie konstrukcji windy na solidnej, ocynkowanej ramie znacznie wydłuża jej żywotność.

Jakie korzyści?
  1. Prosta obsługa windy budowlanej Emminghaus znacznie skraca czas poświęcony na jej instalację oraz przestawienie w inne miejsce.
  2. Niewielkie wymiary oraz lekka konstrukcja windy umożliwiają pracę w tych miejscach, gdzie zastosowanie ciężkiego sprzętu jest niemożliwe.
  3. Szybkość pracy wózka jezdnego zainstalowanego w windzie Emminghaus znacznie podnosi efektywność pracy.
  4. Szeroka gama akcesoriów (dostawek) dołączanych do wózka jezdnego sprawia, że winda Pionier ma zastosowanie na wielu etapach prac budowlanych.
Wyciąg budowlany Pionier typ H
Model podstawowy o dużej wydajności przeładunkowej.

Winda typu H z wciągnikiem linowym to podstawowy, ale najbardziej rozpowszechniony model z rodziny Pionier. Jego mocna stroną jest stosunkowo nieduży ciężar oraz łatwość obsługi. Winda wyposażona jest w automatyczny kiper, który pozwala na wysypywanie transportowanych materiałów (np. zaprawa). Napędzany silnikiem elektrycznym 380 Volt lub spalinowym Honda o mocy 8 KM.


Wyciąg budowlany Pionier typ HDB
Wyciąg Pionier typ HDB z bezstopniowo przestawnym wieńcem obrotowym. Winda wyposażona jest w automatyczny kiper który pozwala na wysypywanie transportowanych materiałów (np. zaprawa). Model z napędem elektrycznym 380 V lub spalinowym Honda, 11 KM lub 8 KM.


Emminghausen HDBM

Wyciąg budowlany Pionier typ HDBK
Model z regulowanym kątem nachylenia końcowej szyny oraz obrotowym wieńcem. Szybka i prosta obsługa.  Pionier HDBK to prawdziwy gigant wśród pozostałych modeli serii Pionier, ich wszechstronne zastosowanie znalazło uznanie na wielu placach budów całej Europy. Obrotowy wieniec pozwala na ustawianie windy wzdłuż budynku nawet w bardzo wąskich miejscach budowy.
Regulowana końcowa szyna pozwala na dostarczenie transportowanych materiałów na sam szczyt ukośnego dachu, co w przypadku wysokich budynków ma wielkie znaczenie. Winda wyposażona jest w automatyczny kiper, który pozwala na wysypywanie transportowanych materiałów (np. zaprawa).


Wyciąg Emminghaus Mini jest dostępny w wersjach 4–16, 4–19 i 4–21 m, a także jako wyciąg budowlany oraz winda do mebli

Napędzany silnikiem spalinowym Honda, 8 lub 11 KM albo elektrycznym 380 Volt.

Serwis – części
W związku z otwarciem przedstawicielstwa firmy Emminghaus w Krakowie od wiosny 2009 oferujemy możliwość skorzystania z usług serwisu technicznego oraz dostępu do oryginalnych części.
Kontakt – serwis: tel. 0-660 721 777, części tel. 0-12/357 70 52.

Dariusz Blitek

Źródło: Dachy, nr 2 (110) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Przełom w transporcie pionowym - Windy dekarskie
Wśród żurawi i wind - Z wizytą w firmie Windex
Winda dekarska
Dźwignice i ich dozór techniczny w praktyce dekarskiejDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się